O hedvábí

Hedvábí je nejsilnější z přírodních vláken. Jedná se o prodyšnou látku. Je to přirozený regulátor teploty, což znamená, že vás spaní v hedvábných lůžkovinách v zimě příjemně zahřeje a v létě krásně ochladí. Doporučuje se též pro miminka, které ještě sami neumí regulovat svoji tělesnou teplotu nebo ženám v menopauze, kde může spaní v hedvábí příjemně zmírnit návaly horka nebo pocení. Hedvábí má těsně tkaná, jemná vlákna, která mimo jiné pomáhají udržovat vlhkost blíže k pokožce. Což znamená, že po spánku v hedvábných přikrývkách bude vaše pleť mnohem lépe hydratovaná, než po probuzení v jakémkoliv jiném vlákně, ať umělém, nebo i přírodním. Samozřejmě to, že je pleť více hydratovaná znamená, že se budou i méně tvořit vrásky. Některé studie dokonce tvrdí, že spaní na jedné straně tváře a mačkání tváře na látce, na které spíte, způsobuje tzv. „spací vrásky“. S hedvábím se tohle nestane, jelikož čím více se tvář dotýká hedvábí, tím více ne hydratuje a nedojde k „mačkání“. Není to super? Z hlediska alergií je prakticky nemožné, aby člověku vznikla alergie na hedvábí. Hedvábí je přirozený nepřítel plísní i roztočů, nejsou v něm žádné přidané chemikálie, a proto je spaní v hedvábí ta nejlepší možná volba pro všechny alergiky, případně pro miminka, abychom u nich zamezili vzniku alergií. Pokud chcete mít krásné vlasy, je i pro vás hedvábí ta správná volba. Všimli jste si, kolik šamponů nebo pečujících přípravků se pyšní obsahem hedvábí? Má to své opodstatnění, kdy opět hedvábí dodává přirozenou hydrataci, zamezuje třepení vlasů a dokonce snižuje tvorbu mazu ve vlasech. Proto je dobré nejen užívat přípravky obsahující hedvábí, ale i hydratovat celou noc tím, že budete spát na hedvábném polštáři potaženém hedvábným povlečením z naší kolekce. Hedvábí má tedy samé pozitivní účinky nejen pro naše tělo, ale i naši mysl, protože kdo spí ničím nerušen, ten se vyspí do růžova. Takže dobrou noc!  

Bílé

nebo barevné?

My zde prodáváme pouze přirozenou barvu hedvábí. Ano, někdo by chtěl mít barevné, růžové, modré nebo zelené povlaky na lůžkoviny. Taková barevná ložnice může působit veseleji. Proč tedy prodáváme pouze přírodní barvu hedvábí?

Odpověď je jednoduchá, chceme mít opravdu přírodní produkt. Jakákoliv barva, kterou by se mohla vlákna obarvit je ale zásah do této přírodní čistoty a to my nechceme. Nechceme cpát chemii tam, kde je příroda. Dost bylo chemie, pojďte s námi přírodní cestou.  

Péče

o hedvábí

Hedvábné povlečení a prostěradla

- Ideální způsob praní je ruční praní.

- Pokud je více znečištěno, lze prát v pračce pouze ve speciálním programu pro praní hedvábí, maximální teplota praní je 30 stupňů Celsia.

- Nesušit v sušičce, nechat uschnout v místnosti s dostatečným prouděním čerstvého vzduchu, pozor, aby na hedvábí přímo nesvítilo sluníčko.

- Při praní používejte pouze prací přípravky přímo určené k praní hedvábí

- Nikdy nebělte bělidlem, nepoužívejte žlučové mýdlo

- Pokud nejde skvrna odstranit, obraťte se na speciální čistírny, ujistěte se, že v čistírně umí pracovat s přírodním hedvábím.

- Žehlení je možné pouze na nízkou teplotu, lze žehlit párou jako například přírodní vlnu. Při dodržování těchto pokynů zvýšíte životnost hedvábného produktu a udržíte jeho měkkost a lesk.

Hedvábné polštáře a přikrývky

- První zásada v péči o naše hedvábné polštáře a přikrývky je dostatečná ochranná vrstva. Používejte tedy naše povlaky na polštáře a přikrývky.

- Pokud se přece jen polštář nebo přikrývka znečistí, prosím, veškeré čištění a péči provádějte v dostatečně větrané místnosti, nebo venku ve stínu, mimo dosah slunečního záření.

- Vhodné je pouze opatrné čištění navlhčeným teplým hadříkem v místě znečištění. Pokud je zapotřebí, lze použít jemný prostředek přímo určený k čištění přírodního hedvábí.

- Hedvábné polštáře a přikrývky je vhodné minimálně dvakrát ročně nechat větrat venku ve stínu, bez slunečního záření. Tímto pomáháte vláknům hedvábí aby se mírně zhutnily a opět omladily.

- Pokud potřebujete důkladné čištění, obraťte se, prosím, na profesionální čistírnu, ve které se ujistíte, že má zkušenosti s čištěním přírodního hedvábí.

- Dodržujte, prosím, tyhle pokyny pro co nejdelší životnost produktů

Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro